اکولوژ ساسنگ سه اتاق دارد به نام های زیتون و ابریشم و توت که در مجموع ظرفیت پذیرش ۱۵ نفر را فراهم نموده است. یک اتاق نشیمن مشترک و یک آشپزخانه کوچک فضای مشترک اتاق ها را تشکیل داده و ایوان بزرگ آبی رنگ که رو به دامنه های سرسبز جنگلی باز میشود، زیبایی خانه را صدچندان کرده است.

در انتخاب اسم اتاق ها از محصولاتی که در روستا تولید میشود استفاده کرده ایم؛ ابریشم یکی از محصولات اصلی ساسنگ است که حاصل دسترنج زنان روستاست. برای تغذیه کرم ابریشم از برگ درختان توت استفاده میکنند و به همین علت در کنار هر خانه چندین درخت توت کاشته اند. زیتون هم که از محصولات اصلی شهر مینودشت و یکی از درختان پرمحصول و کم مصرفی است که در اراضی شیب دار و با کمترین نیاز آبی رشد و پرورش می یابد.

اتاق نشیمن، اتاق ابریشم و اتاق زیتون شومینه هیزمی دارد و امکان تهیه چای آتشی و دمنوش های گیاهی برای مهمانان فراهم است. (هر چند که ما ترجیح میدهیم به جای مصرف هیزم و آسیب به جنگل از اجاق گاز برای جوشاندن آب استفاده کنیم)
علاوه بر شومینه هیزمی، در تمام اتاق ها بخاری گازسوز تعبیه شده و هیچ مشکلی در گرم کردن فضا در فصل سرد سال وجود ندارد.

دو سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و یک حمام با رعایت کامل ضوابط بهداشتی در اکولوژ ساخته شده و آب گرم در تمام فصول سال به راحتی قابل استفاده است.

در اکولوژ ساسنگ امکان آشپزی و پخت و پز برای مهمانان فراهم نیست، اما چنانچه شما مایل باشید میتوانید در پخت غذاهای محلی به آشپز کمک کنید.

ترشیجات، انواع نان و شیرینی محلی و تنقلات به عنوان میان وعده سرو میشود و مطمین باشید که تمامی مواد غذایی مورد استفاده از محصولات روستا بوده و در نهایت سلیقه و پاکیزگی تهیه شده است. دو نفر از پسران جوان روستا امور مربوط به پذیرایی از شما و خدمت رسانی را به عهده دارند و ما تلاش می کنیم که شما در این خانه همانقدر آسوده باشید که در خانه خود هستید.