اکولوژ ساسنگ از دو بنای قدیمی و نوساز تشکیل شده است و در مجموع 9 اتاق دارد که در سه رده طبقه بندی شده اند. اتاقهای هر رده دارای امکانات مختلفی است و چشم انداز مجموعه رو به جنگل است. 

- اتاق های تخت دار : این اتاق ها به نام های توسکا، راش، ممرز،بلوط و نارون و سوئیت ویژه افرا در طبقه اول و دوم اقامتگاه قرار گرفته اند. دارای تخت با تشک خوشخواب (دو و سه تخته و چهار تخته ویژه )، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی، بخاری گازی، شومینه هیزمی، کولر اسپیلت و پنکه سقفی هستند. چشم انداز آنها رو به جنگل و بسیار زیباست. 

- اتاق های زمین خواب (فاقد تخت) : این اتاق به نام انجیلی نامگزاری شده اند. اتاق دو نفره و کف خواب است و در طبقه اول قرار گرفته.سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی، بخاری گازی و شومینه هیزمی و پنکه سقفی از دیگر تجهیزات این اتاق است. 

- اتاق های گروهی:

(اتاق گروهی دورهمی) : این اتاق بزرگترین اتاق اقامتگاه بوده،کف خواب است و هفتاد متر مربع مساحت دارد. دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام داخل اتاق تعبیه شده، بخاری گازی، شومینه هیزمی، کرسی در فصل زمستان، پنکه سقفی و کولر اسپیلت و یخچال از دیگر تجهیزات این اتاق است. چشم انداز اتاق دورهمی رو به جنگل و بسیار زیباست. این اتاق ظرفیت 7 تا 15 نفر مهمان را دارد. 

(مجموعه گروهی خونه گلی) : این بخش از اقامتگاه در واقع هسته اولیه اکولوژ ساسنگ و خانه ای کاهگلی است که به زیبایی و ظرافت مرمت گردیده است. سه اتاق مجزا، یک هال مشترک و یک ایوان اختصاصی رو به جنگل دارد. شومینه هیزمی، کرسی و بخاری گازی حس خانه های قدیمی را به خوبی منتقل میکند. آشپزخانه کوچکی در ورودی خونه گلی قرار داشته که مجهز به یخچال و سینک ظرفشویی و اجاق گاز است. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام مشترک خارج از خانه در اختیار مهمانان خونه گلی قرار داشته و  ظرفیت پذیرش 6 تا 10 نفر را دارد.

رزرو پکیج ها به صورت فول برد است و شامل صبحانه، نهار، عصرانه و شام به همراه گشت روزانه با لیدر محلی تا آبشار ساسنگ و پذیرایی چای آتشی و میوه در محل آبشار خواهشد بود.

لطفا در نظر داشته باشید که در اکولوژ ساسنگ امکان آشپزی و پخت و پز برای مهمانان فراهم نیست،(به غیر از مهمانانی که خونه گلی را رزرو می کنند و امکان پخت و پز دارند)  آشپزخانه پاکیزه و مجهزی در اقامتگاه ساخته شده و چهار نفر از زنان با سلیقه روستا در آنجا مشغول به کار هستند. سالم ترین و خوشمزه ترین غذاهای محلی استان گلستان در همین آشپزخانه برای شما طبخ و مهیا می شود و چنانچه مایل باشید میتوانید در پخت غذاهای محلی به آشپز کمک کنید.

انواع ترشیجات و مربا، نان محلی، دم نوش های به لیمو و گل گاوزبان، عسل و زعفران ساسنگ در آشپزخانه اقامتگاه به فروش میرسد؛ مطمئن باشید تمامی مواد غذایی مورد استفاده از محصولات روستا بوده و در نهایت سلیقه و پاکیزگی تهیه شده است. دو نفر از پسران جوانروستا امور مربوط به پذیرایی از گردشگران و خدمت رسانی را به عهده دارند و ما تلاش می کنیم که شما در این خانه همانقدر آسوده باشید که در خانه خود هستید.